CrokoClub Forum Index


Join the forum, it's quick and easy

CrokoClub Forum Index
CrokoClub Forum Index
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miss Gjermania tek "Miss Globe" eshte nje Shqiptare

Shko poshtë

Miss Gjermania tek "Miss Globe" eshte nje Shqiptare Empty Miss Gjermania tek "Miss Globe" eshte nje Shqiptare

Mesazh nga DeLiCiouS Tue Oct 14, 2008 11:36 pm

Ajo quhet Dafina Sylejmani, është shqiptare dhe do të konkurojë për ‘Miss Globe Internationale”. E kemi zbuluar pak ditë më parë pasi emri dhe mbiemri i saj nuk tingëllonin aspak si gjermanë. Nga një kontakt me Dafinën mësuam se vajza ka lindur në Mitrovicë të Kosovës por ka shkuar shumë e vogël në Gjermani.

Nuk është rasti klasik i një shqiptareje që edhe pse jeton jashtë di perfekt shqipen, por gjithsesi ajo ndjehet krenare për origjinën e saj dhe është e lumtur që ”Mis Globe” do të zhvillohet në Shqipëri. “Unë personalisht jam e kënaqur që marr pjesë në një konkurs që bëhet në trojet tona” - rrëfen Dafina.

Babai i Dafinës është shtetas gjerman dhe është përkthyes si dhe ka një web compani, ndërsa e ëma jeton në Kosovë prandaj dhe Dafina shkon çdo vit atje. Vajza me origjinë shqiptare u zgjodh Mis Gjermania në vitin 2007 dhe përfaqëson këtë shtet në kompeticionin që drejtohet nga “Deliart Assocation”.
Miss Gjermania tek "Miss Globe" eshte nje Shqiptare 0,1020,572996,00
DeLiCiouS
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi